کلنگ زنی نخستین کارگو هوشمند بخش خصوصی در کیش

کیش - با حضور مشاور رئیس جمهور آئین کلنگ زنی نخستین کارگو هوشمند در زمینی به مساحت ۳۶۰۰ مترمربع، با حجم سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان در کیش برگزار شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،آئین کلنگ زنی نخستین کارگو هوشمند کیش با سرمایه گذاری بخش خصوصی صبح شنبه ۱۲ شهریور با حضور سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.

کشاورز در این مراسم با بیان این که تمام طرح های در دست اقدام از حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش بهره مند می شوند بر اهمیت اشتغال آفرینی، درآمد زایی و دسترسی آسان تجار به کالاهای خود که سبب کاهش قیمت تمام شده خواهد شد، تاکید کرد و گفت: این اقدام مهم و ارزشمند به عنوان مزیت رقابتی میان مناطق آزاد داخلی و خارجی مطرح می شود.

وی اظهار داشت: برای تسریع در پیشرفت طرح های زیر ساختی و عمرانی؛ سازمان منطقه آزاد کیش از هیچ کمک حمایتی در چار چوب قانون دریغ نخواهد کرد.

لازم به ذکر است این طرح بر اساس برنامه زمان بندی شده در بازه زمانی ۱۸ ماه، اسفند ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد.

این طرح برای نخستین بار در سطح کشور در کیش رونمایی می شود و جایگاه آن در سطح کشور به عنوان کارگو هوشمند یکپارچه مطرح است و در فاز نخست این طرح تعداد ۸۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

دقت نظر و ارتقای ایمنی بار و همچنین ظرفیت ورودی و خروج به طور متوسط ۵۰۰ تن در روز و استفاده از ظرفیت بومیان کیش از شاخصه های بارز این طرح محسوب می شود.

Print Friendly, PDF & Email