نقشه جامع گردشگری کیش رونمایی شد

کیش - نقشه جامع گردشگری کیش با ۸۱ فرصت سرمایه گذاری اولیه همزمان با روز کیش رونمایی شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش جمعه شب در آیین رونمایی از نقشه جامع گردشگری کیش اظهار داشت: این نقشه با هدف توسعه پایدار صنعت توریسم جزیره در ۱۶ بخش گردشگری تدوین شده است.

مهدی کشاورز افزود: تدوین این نقشه از پنج ماه گذشته با مطالعات مختلف از جمله استناد به ۳۰۰ مقاله علمی آغاز و هم اکنون ۸۱ فرصت سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری به اتمام رسیده است.

وی اضافه کرد: این نقشه نقطه آغاز توسعه پایدار در حوزه گردشگری جزیره است و انتظار می رود طی چند سال آینده با جذب سرمایه های بخش خصوصی به مرحله اجرا در بیاید.

کشاورز افزود: گردشگری و تجارت مالی ۲ چشم انداز توسعه این جزیره است که می توان با اتکا به این مقوله ها سهم کیش در اجرای اقتصاد مقاومتی را افزایش داد.

سرپرست دفتر حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این آیین گفت: گردشگری خرید، فرهنگی، نمایشگاهی، ورزشی، ساحلی-دریایی و همایشی ۶ اولویت ۱۶ نوع توریسم پیش بینی شده در این نقشه است.

رضا شجیع افزود: صنعتی-تجاری، آموزش، دانشبنیان، خانواده، پزشکی، تندرستی، مذهبی و سالمندی از دیگر بخش های گردشگری است که بر اساس نقشه جامع باید برای تحقق توسعه پایدار صنعت توریسم در این جزیره فرصت های سرمایه گذاری آن محقق شود.

وی اضافه کرد: در صورت تحقق اهداف این نقشه علاوه بر سرمایه گذاری در ۸۱ فرصت اقتصادی می توان بر حسب ظرفیت هر بخش در حالت کلی سالانه حدود ۵۰۰ رویداد مختلف برگزار کرد.

رونمایی از سامانه اطلاع رسانی رویدادهای گردشگری جزیره کیش از دیگر برنامه های روز کیش بود که مدیر بازاریابی و تبلیغات سازمان منطقه آزاد کیش در این ارتباط اظهار داشت: این سامانه به آدرس الکترونیکی www.events.kish.ir در دسترس عموم است.

سعید یکه‌دهقان وی افزود: معرفی ، ثبت نام برگزاری ، ثبت معنوی، تقویم سالانه و نام نویسی حامیان مالی و معنوی رویدادها از جمله بخش های این سامانه است.

۲۰ آبان در راستای توسعه فعالیت های گردشگری روز کیش نام گذاری شده و امسال به مناسبت گرامیداشت این روز بیش از ۳۰ برنامه فرهنگی، ورزشی و خانوادگی برگزار می شود و علاوه بر ان برخی از بازاریان محصولات خود را تا ۷۰ درصد تخفیف به مسافران ارایه می کنند.

Print Friendly, PDF & Email