آغاز طرح سرشماری اتباع خارجی در هرمزگان

عصر یکشنبه در  نشست خبری با مدیرکل  امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری هرمزگان به اهداف اجرای طرح سرشماری اتباع افغان و عراقی عنوان شد. به گزارش تجارت‌جنوب منصور نبی زاده عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران هدف های اجرای این طرح را، جمع آوری اطلاعات و ساماندهی وضع اشتغال مهاجران دراستان هرمزگان عنوان کرد و افزود: […]

عصر یکشنبه در  نشست خبری با مدیرکل  امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری هرمزگان به اهداف اجرای طرح سرشماری اتباع افغان و عراقی عنوان شد.

به گزارش تجارت‌جنوب منصور نبی زاده عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران هدف های اجرای این طرح را، جمع آوری اطلاعات و ساماندهی وضع اشتغال مهاجران دراستان هرمزگان عنوان کرد و افزود: طرح سرشماری تا پایان سال جاری به منظور ساماندهی اتباع شاغل از کشورهای افغانستان و عراق اجرا می شود.وی با اشاره به چگونگی مراحل ثبت نام در این طرح بیان داشت: اتباع خارجی می توانند به صورت حضوری و رایگان یا به طور سیستمی و پرداخت ۱۰۰هزار ریال هزینه، با در دست داشتن گذرنامه و کارت اقامت خود به دفاتر خدماتی مرتبط مراجعه کنند که پس از ثبت نام برگه اشتغال به کار دریافت می کنند.
وی یادآور شد: در صورتی که اتباع خارجی شاغل در مدت تعیین شده تا پایان امسال به دفاتر خدماتی اتباع خارجی در شهرهای بندرعباس، قشم و حاجی آباد مراجعه و در طرح سرشماری ثبت نام نکنند، هرگونه اشتغال این افراد غیر قانونی می باشد.
وی با تاکید بر اینکه کارفرمایانی که اقدام به کارگیری اتباع خارجی می کنند موظفند در این طرح شرکت کنند خاطر نشان کرد: کارفرمایان نیز می توانند به صورت حضوری و یا تعیین نماینده قانونی از سوی خود به دفاتر خدماتی مربوطه مراجعه کرده و ضمن ثبت درخواست خود برای به کارگیری نیروهای کار دیگر کشورها اقدام کنند در غیر این صورت طبق قانون کار مشمول پرداخت جریمه خواهند شد.
نبی زاده اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳ هزار خانواده و تعداد ۸ هزار نفر تبعه خارجی در شهرستان های بندرعباس، قشم و حاجی آباد مستقر می باشند که بیشتر آن ها از کشور افغانستان هستند.