سازمان مدیریت و برنامه ریزی موتور محرک توسعه استان است

بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به عنوان یک موتور محرک به سمت حرکات کلان و توسعه‌ای گام بردارد، می‌تواند موتور محرک سایر دستگاه‌ها را نیز روشن کند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده صبح امروز در نشست با کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، نبض حرکت و توسعه استان بر عهده سازمان مدیرت و برنامه‌ریزی است، اظهارداشت: هر چه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به عنوان یک موتور محرک به سمت حرکات کلان و توسعه‌ای گام بردارد، می‌تواند موتور محرک سایر دستگاه‌ها را نیز روشن کند.

وی، با اشاره به سند توسعه استان با چشم‌انداز ۱۰ ساله، عنوان کرد: برخی از استان‌ها سند توسعه استان خود را تدوین کرده‌اند؛ یعنی برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت خود را در دل برنامه‌ها و اسناد میان مدت و بلندمدت انجام داده‌اند که اقدام خوبی است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، تصریح کرد: شاهد یک عدم توازن در بخش‌های جغرافیایی و توسعه‌ای هستیم که برای تحقق عدالت در بخش‌های مختلف نظیر آموزشی، پزشکی و… نیازمند تدوین برنامه‌های مختلف هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با بیان این نکته که در بخش مردمی کردن اقتصاد عقب هستیم، مطرح کرد: اگر به سمت جلب مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی گام برنداریم، با استفاده از منابع دولتی نمی‌توان چالش‌ها را برطرف کرد.

وی، با اشاره به اهمیت تدوین بانک‌های اطلاعاتی و آماری، گفت: باید اقدامات لازم برای تهیه بانک‌های اطلاعاتی در بخش‌های مختلف انجام شود تا شاهد یک هماهنگی در بیان آمار در میان مسئولین باشیم.

امام جمعه بندرعباس، با ذکر این نکته که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به خوبی به بخش سخت‌افزار فرهنگ ورود کرده است، گفت: سازمان باید به بخش نرم‌افزار فرهنگی نیز ورود کند و اقداماتی را در این زمینه انجام دهد تا مانند حوزه سخت‌افزار دینی در حوزه نرم‌افزاری نیز شاهد جهش باشیم‌.

Print Friendly, PDF & Email