راه اندازی پایگاه‌های مردمی اشتغال آفرین در مساجد بندرعباس

بندرعباس - سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان، از راه اندازی پایگاه های مردمی اشتغال آفرین به صورت پایلوت در 2 مسجد محلات حاشیه نشین شهر بندرعباس خبرداد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اسلام خواجه یی در نشست هم اندیشی در رابطه با نحوه راه اندازی پایگاه های مردمی اشتغال آفرین در مساجد هرمزگان، اظهار کرد: پایگاه های مردمی اشتغال آفرین به منظور هدایت و تقویت گروه های خودجوش مردمی در ارائه خدمات اشتغالزایی به صورت پایلوت در دو مسجد بندرعباس راه اندازی می شود.

وی افزود: مسجد امام رضا(ع) کوی ملت و مسجد چهارده معصوم(ع) محله چاهستانی ها، مساجدی هستند که پایگاه های مردمی اشتغال آفرین در آنها راه اندازی خواهد شد.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان ادامه داد: کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان نهادی انقلابی، مردمی و مسجدی به منظور رونق و آبادانی مساجد و جذب آحاد مردم به ویژه جوانان و نوجوانان، برای همه بخش های زندگی مردم ازجمله اشتغال و معیشت باید برنامه داشته باشند.

خواجه یی گفت: فرهنگ سازی در زمینه فرهنگ کار و تلاش و کمک به اشتغال و کارآفرینی افراد جامعه به ویژه نسل جوان می تواند به عنوان بخشی از رسالت کانون های فرهنگی هنری مساجد در دستور کار کانون ها قرار گیرد.

وی افزود: کانون های فرهنگی هنری به همراه پایگاه های مقاومت بسیج این آمادگی را دارند که فضای مناسب و نیروهای توانمند و نخبه خود را در زمینه راه اندازی و فعالیت پایگاه های مردمی اشتغال آفرین به کار گیرند.

فیروزه میرابی، سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتعال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان نیز گفت: پایگاه های مرمی اشتغال آفرین در قالب تعاونی های خدمات کاریابی، کارآفرینی و مشاغل خانگی با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد به صورت پایلوت در دو مسجد شهر بندرعباس راه اندازی می شود.

وی افزود: شناسایی افراد بیکار جویای کار، تشکیل بانک اطلاعاتی افراد جویای کار، ارتباط گیری با صنایع و همه مراکزی که نیاز به نیروی کار دارند، معرفی افراد جویای کار به مراکزی که نیازمند بکارگیری نیروی کار می باشند و تشکیل پرونده و معرفی به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات اشتغال بخشی از فعالیت های پایگاه های مردمی اشتغال آفرین است.

علی صالحی، رئیس اداره اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز گفت: با راه اندازی پایگاه های مردمی اشتغال آفرین در مساجد، از این پس بحث اشتغالزایی و کارآفرینی محلات آسیب پذیر از طریق این پایگاه ها پیگیری و دنبال می شود.

وی از برگزاری دوره های آموزش مهارتی و کارگاه های آموزش مهارت نرم با همکاری فنی و حرفه ای به عنوان بخشی از فعالیت این پایگاه ها نام برد و افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای راه اندازی پایگاه های مردمی اشتغال آفرین نیازمند همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج است.

Print Friendly, PDF & Email