صنعت دفاعی ایران منشا تولید قدرت برای کشورهای منطقه است

بندرعباس - امام جمعه بندرعباس با محکوم کردن حادثه تروریستی حرم شاهچراغ گفت: صنعت دفاعی ایران امروز منشا تولید قدرت برای کشورها است و در تراز کشورهای بزرگ جهان و بلکه جلوتر از آن حرکت می کند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،حجت الاسلام محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بندرعباس با اشاره به اینکه صنعت دفاعی الگویی برای سایر صنایع داخلی کشورمان است، اظهار کرد: صنعت دفاعی، ضامن امنیت اقتصادی و اقتدار جامعه است؛ چرا که اگر بخواهیم از نظر اقتصادی رشد کنیم اما قدرت دفاعی نداشته باشیم، دشمن در یک چشم برهم زدن تمام زیرساخت‌های اقتصادی‌مان را نابود می‌کند.

وی ضمن محکومیت حادثه غم‌انگیر حرم شاهچراغ تصریح کرد: دشمن امنیت کشورمان را هدف‌گذاری کرده است و داعش در این جریان از اتباع مختلف کشورها برای آسیب زدن به امنیت کشورمان استفاده می‌کند که نباید فریب خورده و آتش بیار معرکه دشمن باشیم.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: اگر دل در گروی امنیت کشور، انقلاب و نظام داریم، باید جوانان و نوجوانان ما مراقب دشمن درمانده باشند.

حجت الاسلام عبادی‌زاده با اشاره به روز جهانی مسجد به عنوان هسته مقاومت فرهنگی جامعه، گفت: ما امروز از سوی دشمن درگیر جنگ ترکیبی تمام عیار هستیم و هدف دشمن در این جنگ تصرف ذهن و فکرهای مردم است که در این زمینه باید از ظرفیت مسجد بهره بگیریم.

وی باتوجه به اینکه به این‌که تصمیماتی مبنی بر تعطیلی شعبه‌ها و واحدهای وابسته به دانشگاه پیام نور در مراکز استان‌ها مطرح است، از وزارت علوم که نگاه عدالت محور به‌ویژه به مناطق محروم دارد، خواست این مساله را به تمام کشور تسری ندهند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرمزگان نیز قبل از اینکه چنین اتفاقی بیافتد آن را در کمیسیون مجلس مطرح کرده و جلوی این مساله گرفته شود.