همکاری با همسایگان تقویت می شود/لزوم تمرکز بر اقتصاد دریاپایه

بندرعباس - رئیس مجلس شورای اسلامی ایران گفت: تقویت روابط و افزایش همکاری ها با همسایگان حافظ امنیت خلیج فارس خواهد بود.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،محمد باقر قالیباف صبح جمعه در مراسم رژه بزرگ دریایی و هوایی نیروهای مسلح در بندرعباس که همزمان با رژه تهران آغاز شد، بیان داشت: در دفاع مقدس جوانان جمهوری اسلامی ایران خالق رخدادهای بزرگ بودند. در آن زمان کسی فکر نمی‌کرد که ایران بتواند در مقابل قدرت‌های اول دنیا بایستد. اما در پایان جنگ هشت ساله نشان دادیم که این جوانان هر ناممکنی را به ممکن تبدیل می‌کنند.

وی اظهارداشت: پیروزی در دوران دفاع مقدس، از معجزات انقلاب اسلامی بود.

وی گفت: پیروزی در دفاع مقدس شبیه یک معجزه بود. همان طور که کسی فکر نمی‌کرد که انقلاب اسلامی به پیروزی برسد، در دفاع مقدس نیز همین گونه بود.

رئیس مجلس تاکید کرد: دو رکن امام و مردم و ایجاد امکان حرکت بر پایه سنت‌های الهی و اراده ملی و مردمی مبتنی بر محاسبات الهی رمز پیروزی ما در دوران دفاع مقدس بود و نیازمند یادآوری در مبانی این موفقیت برای تکرار آن پیروزی‌های بزرگ هستیم.

حضور مردم رمز پیروزی انقلاب است

قالیباف تاکید کرد: تبلور حضور مردم و اراده ملی مبتنی بر باورهای الهی مختص جنگ با رژیم بعثی عراق نبود و نیست بلکه برای مواجه شدن با هر دشمنی و هر جنگی از سخت یا نرم یا ترکیبی و شناختی و یا با آمریکا و صهیونیست‌ها و یا با هر جایی که مخالفت با سنت‌های الهی و مبانی انقلاب اسلامی باشد، اگر با همین باورها حرکت کنیم، خدای متعال وعده پیروزی داده و همان طوری که در دوران دفاع مقدس نیز حس کردیم، رمز پیروزی ما است.

قالیباف تصریح کرد: ما در کنار دشمن‌های ظالمی که در بیرون کشورند و توطئه می‌کنند، دشمنان درونی نیز داریم و همانا دست برداشتن از اصولمان و اعتقاد به مبانی الهی و سست شدن، دشمن ما است و باید توجه کنیم که اگر ما تحول و خلاقیت را رها کنیم و در رفع اشکالات و اصلاحات در اداره امور غفلت کنیم، این دشمن درونی ماست.

رئیس مجلس، اختلاف افکنی بین مردم و بین دولت و مردم و اختلاف میان مسئولان که ما را به سمت فشل بودن پیش می‌برد را نیز دشمن مهمی خواند که سبب سرگرم شدن ظرفیت‌ها به حواشی که خواسته دشمن خارجی است، می‌شود.

لزوم افزایش کارآمدی و خدمت به مردم

قالیباف تاکید کرد: باید خدمت به مردم را اولویت و افزایش کارآمدی را مدنظر قرار دهیم و تمام تلاشمان، اثبات کارآمدی دین در اداره امور جامعه باشد.

وی ابراز داشت: خلیج فارس و تنگه هرمز که نقش مهمی در امنیت انرژی دنیا دارد، یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌هایی که ما برای قوی شدن ایران عزیزمان باید داشته باشیم، توجه به تمدن سازی دریاپایه است که فرصت بزرگ مورد تأکید رهبری معظم انقلاب اسلامی نیز هست و باید در ابعاد اقتصادی و اجتماعی به آن توجه کنیم.

قالیباف اذعان داشت: توجه به تمدن سازی دریاپایه امر مهم و تمدن ساز است که می‌تواند تحول جدی و اساسی و یکی از مهم‌ترین پایه‌های قوی شدن ایران اسلامی باشد.

وی ادامه داد: برای استفاده از چنین فرصتی، نیازمند یک برداشت و مسیر مشترک بین همه مسئولان در بخش‌های مختلف هستیم.

رئیس مجلس تصریح کرد: خوشبختی مردم خود را در قطع اتکا به دست بیگانه و تکیه به اراده مردمی می‌دانیم و تأکید می‌کنیم که تقویت رابطه با همه کشورهای اسلامی، اولویت قطعی سیاست خارجی جمهوری اسلامی است و امروز هم شاهد این فرصت و هماهنگی و همکاری بین کشورهای اسلامی هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: این همدلی و همراهی در صلح پایدار و رشد و توسعه منطقه به سرانجام و نتیجه نهایی می‌رسد.

Print Friendly, PDF & Email