گردشگری و آیین های بومی رویدادی نو در روستاهای قشم

قشم - مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری جشنواه هایی با رویکرد معرفی آیین های بومی و سنت ها به میزبانی روستای سرریگ و شهر سوزا در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،ابراهیم رستم گورانی با اشاره به ۲۵ برنامه اجرا شده در هفته گردشگری جزیره به میزبانی روستاها و شهرهای قشم گفت: سعی کردیم در هفته گردشگری علاوه بر ایجاد تنوع در محور برنامه های طراحی شده به منظور معرفی ظرفیت های قشم در حوزه های مختلف گردشگری، در محل برگزاری و میزبانی این رویدادها نیز تنوع ایجاد کنیم.

وی مشارکت جامعه محلی به ویژه در روستاها را ناشی از برند اختصاصی جنوب کشور دانست و افزود: میهمان نوازی و خونگرمی، خصلت و برند مردم جنوب است و میزبانی شایسته جامعه محلی جزیره از جشنواره های هفته گردشگری مهر تاییدی بر این برند بود.

به گفته رستم گورانی، برپایی جشنواره غذا، صنایع دستی، بازی های بومی و محلی در کنار تفریحات دریایی با رویکرد گردشگری و آیین های بومی در روستای سرریگ و جشنواره خوراک و نقش حنا در شهر سوزا، آخرین برنامه های هفته گردشگری امسال بود که جمعه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۲ به پایان رسید.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تقدیر از همراهی و همکاری شهرداران، دهیاران، اعضای شورای شهرها، خانه های صنایع دستی، سمن ها و مردم شهرها و روستاهای جزیره برای مشارکت در برگزاری جشنواره های این هفته خاطر نشان کرد: این مشارکت نویدبخش تداوم رویدادهای گردشگری در طول سال است و امیدواریم با معرفی پتانسیل های گسترده جزیرهقشم در صنعت گردشگری، فصل جدیدی از توسعه در این صنعت رو به پیشرفت رقم بخورد.