تلاش خانه صنعتکاران برای فعالیت مجدد بزرگترین مرکز عرضه گوشت مکانیزه ایران

به همت خانه صنعتکاران کشور به زودی تنها مرکز مکانیزه کشو‌ر و بزرگترین در خاورمیانه درحوزه تولید و عرضه بهداشتی دام سبک و سنگین بعد از ۱۷ سال احیا می‌شود.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، رئیس خانه صنعتکاران کشور از شرکت سامان دام تهران بازدید کرد.

در این بازدید که با حضور علیرضا بنی هاشمی رئیس خانه صنعتکاران کشور، محمد پاینده مسئول کمیسیون روابط بین الملل خانه صنعتکاران و حجت السلام دکتر حسینی منش  مسئول کمیسیون کشاورزی این نهاد انجام گرفت در زمینه علل انفعال طولانی این مرکز بزرگ عرضه دام بهداشتی کشور بررسی و مذاکراتی صورت گرفت.

بعد از بازدید از این مرکز بزرگ مکانیزه عرضه گوشت بهداشتی دام و گفتگو با  مدیران این مجموعه، بنی هاشمی رئیس خانه کشور بیان داشت: ۱۷ سال از تعطیلی مجموعه سامان دام می گذرد و این مجموعه  که اولین حوزه عرضه مکانیزه گوشت بهداشتی  دام در کشور و خاورمیانه است با وجود ظرفیت بالا به دلیل عدم توجهات لازم همچنان راکد مانده است.

بنی هاشمی افزود: شرکت سامان دام  با سرمایه ۲ هزار میلیارد تومانی قابلیت عرضه روزانه ۲۰ هزار تن گوشت بهداشتی  دام سبک و ۲ هزار تن دام سنگین و جذب مستقیم  ۵۰۰ نیروی کار و اشتغال چند هزار نفر به به طور غیر مستقیم می تواند بعد از احیا  یک تحول بزرگ در عرصه تولید گوشت قرمز  بهداشتی  ایجاد کند از این رو خانه صنعتکاران کشور در نظر دارد به کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی این حوزه بزرگ تولیدی را مجددا وارد چرخه اقتصادی کشور نماید.

رئیس خانه صنعتکاران کشور بیان داشت: با توجه شیوع بیماری انسان و دام و  عرضه گوشت غیر بهداشتی و مغفول ماندن ۱۶ مصوبه برای جمع آوری مراکز غیر بهداشتی عرضه دام در استان تهران ، احیای مجدد این مجموعه عظیم بهداشتی می تواند بانی رفع چنین معضلاتی در سطح استان تهران شود.

دکتر علیرضا بنی هاشمی گفت: احیای مجدد شرکت سامان دام علاوه بر اشتغال زایی می تواند باعث خودکفایی در صنعت عرضه گوشت قرمز کشور شود و به طور قطع تاثیر مثبتی بر نوسانات قیمت گوشت قرمز خواهد گذاشت از این رو تلاش خواهیم داشت بزودی و پیگیری تخصصی خانه صنعتکاران بانی گره گشایی از مشکلات این حوزه شده  و با  حمایت سرمایه گذران بار دیگر شاهد عرضه گسترده تر گوشت قرمز بهداشتی در استان تهران باشیم.