آلبوم ۱۰۰ اثر شاخص صنایع دستی استان سمنان تهیه می‌شود

سمنان - معاون صنایع‌ دستی اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان از برنامه‌ریزی برای تهیه و تدوین آلبوم و تولید محتوا برای آثار شاخص صنایع‌ دستی استان خبر داد و گفت: عمده این آثار، مهر اصالت ملی و مهر یونسکو را دارند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از سمنان، سمانه سلطانی‌پور امروز (ششم خرداد ماه) اظهار کرد: با هدف ایجاد زمینه معرفی و فروش محصولات صنایع‌ دستی استان سمنان برای هنرمندان و ایجاد سهولت دسترسی و امکان خرید متنوع از محصولات صنایع‌ دستی، تولید محتوا برای تهیه و تدوین آلبوم آثار شاخص صنایع‌ دستی استان سمنان آغاز شد.

وی ادامه داد: آلبوم آثار صنایع‌ دستی استان سمنان در فاز اول شامل ۱۰۰ اثر با کیفیت و دارای شاخصه‌های هنری از جمله آثار دارای مهر اصالت ملی و مهر یونسکو است که با عکاسی حرفه‌ای از آثار و ارائه اطلاعات هر اثر در حال انجام است. از دیگر مزیت‌های این طرح می‌توان به دسته‌بندی آثار براساس سطح کار و درج شناسنامه آثار اشاره کرد.

او گفت: آلبوم آثار صنایع‌ دستی استان سمنان در قالب کتابچه الکترونیک برای استفاده مردم، در مدت یک ماه آینده تولید، تدوین و ارائه خواهد شد.

سلطانی‌پور افزود: این معاونت در نظر دارد برای رشد و توسعه صنایع‌ دستی استان سمنان، پس از تأمین اعتبار، در فازهای بعدی بستر معرفی و بازاریابی تعداد بیشتری از آثار صنایع‌ دستی استان سمنان را با جامع کردن این آلبوم فراهم کند.

Print Friendly, PDF & Email