بررسی خوردگی لوله های خط اول انتقال آب به یزد

یزد - مدیر تامین و انتقال شرکت آب منطقه ای یزد از پیشرفت ۹۰ درصدی اجرای عملیات بررسی و عیب یابی ایستگاه های حفاظت از خوردگی لوله های خط اول انتقال آب به استان خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از یزد، محمد تقی گلستانی مقدم در این باره گفت: طرح بررسی شرایط حفاظت از خوردگی خط اول انتقال آب به استان با پیشرفت ۹۰ درصدی در حال ادامه است.

وی با بیان اینکه اعتبار این طرح ۱۵ میلیارد ریال است، افزود: عملیات اجرایی این طرح در دو بخش شناسایی وضعیت حفاظتی لوله و عملکرد ایستگاههای تزریق جریان حفاظتی در حال انجام است.

گلستانی مقدم در ادامه گفت: بررسی شرایط پوشش لوله در قسمت هایی از محدوده یزد تا میبد، قورتان تا اژیه و منطقه مبارکه مجموعاً به طول ۹۰ کیلومتر، به وسیله دستگاه تست پوشش لوله (DCVG) انجام گرفته و بازرسی فنی و تخصصی ایستگاههای حفاظتی به طور کامل انجام شده و گزارش اقدامات از سوی پیمانکار در حال تهیه است.

به گزارش ایسنا و به نقل از  عمومی آب منطقه ای یزد، این مسئول هدف از اجرای این طرح را آنالیز شرایط حفاظت از خوردگی لوله های خط انتقال و انجام اصلاحات لازم با توجه به راهکارهای ارائه شده برای بهبود شرایط حفاظت از خوردگی و افزایش طول عمر لوله دانست.

Print Friendly, PDF & Email