مدیرعامل آبفای هرمزگان خبر داد؛

۳ روستای بخش احمدی هرمزگان تا هفته دولت از آب شرب پایدار بهره‌مند خواهند شد

هرمزگان - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از تکمیل عملیات پروژه احداث مخزن و آبرسانی به سه روستای پاشغ، حشم بلم و بانگود حاجی آباد تا هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه پروژه های یاد شده جزو مصوبه سفر قبلی استاندار هرمزگان به بخش احمدی بوده است، افزود: به منظور بهبود وضعیت آب روستاهای یاد شده، تکمیل این پروژه مورد تاکید استاندار هرمزگان بود که با جدیت از سوی آبفای هرمزگان پیگیری شد که خوشبختانه پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته و تا هفته دولت وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

وی در تشریح جزئیات حجم عملیات این پروژه گفت: مخزن ۵۰۰ متر مکعبی این روستاها نیز تکمیل شده که با هدف وارد مدار شدن این مخزن، عملیات اجرای ۶ کیلومتر خط انتقال نیز شروع شده که بزودی به سرانجام خواهد رسید.

حمزه پور همچنین به حفر یک حلقه چاه با هدف تامین آب این روستاها اشاره کرد و گفت: این چاه به تازگی تجهیز و عملیات تامین برق آن نیز به اتمام رسیده که با تکمیل موتورخانه این چاه وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

حمزه پور همچنین از احداث ۹ کیلومتر خط انتقال در فاز دوم این پروژه خبر داد و گفت: برای این پروژه در فاز اول ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که برای تکمیل فاز دوم پروژه اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تکمیل این پروژه شاهد بهبود وضعیت آب شرب جمعیتی بالغ بر یکهزار نفر در روستاهای پاشغ احمدی، حشم بلم و بانگود خواهیم بود.