پس از ۷ ساعت عملیات جست‌وجوی شبانه؛

کوهنوردان مفقودی در ارتفاعات نایبند طبس پیدا شدند

خراسان جنوبی - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از پیداشدن چهار کوهنورد گمشده در ارتفاعات نایبند با تلاش تیم امدادی کوهستان این جمعیت خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمدعلی کاوسی، امروز ۱۸ خرداد به رسانه‌ها گفت: تلاش بی‌وقفه تیم‌های امدادونجات هلال احمر طبس در یافتن چهار کوهنورد مفقودی در منطقه کوهستانی نایبند به ثمر نشست.

وی افزود: در حال حاضر چهار کوهنورد در سلامت کامل پیدا و در مسیر بازگشت قرار گرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: عملیات جست‌وجو توسط یک تیم امدادونجات از نجاتگران هلال احمر و یک تیم از خانه هلال روستای نایبند به صورت شبانه‌ در شرایط سخت و کوهستانی آغاز شد.

کاوسی تصریح کرد: پس از ۷ ساعت تلاش بی‌وقفه، سرانجام در ساعات اولیه صبح امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۳، هر چهار کوهنورد در سلامت کامل پیدا شدند.

وی با اشاره به اهمیت آمادگی و رعایت نکات ایمنی در هنگام کوهنوردی، از کوهنوردان خواست تا قبل از صعود به ارتفاعات، از شرایط منطقه آگاهی لازم را کسب کرده و تجهیزات کافی به همراه داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی همچنین از تلاش‌های بی‌وقفه و از خودگذشتگی نجاتگران هلال احمر و تیم‌ خانه هلال روستای نایبند که در این عملیات جست‌وجو و نجات شرکت داشتند، قدردانی کرد.