اختصاص۵۰ میلیون تومان تسهیلات به یک هزار نفر بیمار خاص و صعب العلاج هرمزگانی

هرمزگان - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: هزار نفر از بیماران خاص و صعب العلاج در هرمزگان، جهت تسهیلات وام درمان به بانک معرفی می‌شوند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از هرمزگان، منوچهر کمالی با اعلام این خبر افزود: این تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی و با کارمزد ۴ درصد است که هزار نفر باقیمانده از بیماران خاص و صعب العلاج، تا پایان خرداد ماه سال جاری این تسهیلات را دریافت خواهندکرد.

وی تصریح کرد: بیماران پس از معاینه پزشک معالج برای تشکیل پرونده به معاونت درمان و سپس برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در ادامه اظهارداشت: پیش از این در سال ۱۴۰۲ تعداد دو هزار نفر جهت تسهیلات درمان، از طریق معاونت درمان به بانکها معرفی شدند، که به هزار نفر از این بیماران در سال ۱۴۰۲ وام پرداخت شد.

وی گفت: پس از پیگیری های لازم، جهت هزار نفر باقیمانده، بیماران خاص و صعب العلاج که در سال ۱۴۰۲، به بانک برای دریافت تسهیلات ارزان معرفی شده بودند ، تعیین تکلیف انجام شد و تا پایان خرداد ماه سال جاری به این افراد باقیمانده، وام پرداخت خواهد شد.

وی در تعریف بیماران خاص مشمول این تسهیلات اظهارداشت: بیماری‌هایی مانند تالاسمی، هموفیلی، ام اس، سرطان، بیماران دیالیزی و ریوی شامل این تسهیلات می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: بیماران تالاسمی و هموفیلی خدماتی مانند تصویر برداری، ویزیت یا مشاوره با پزشک درمانگر، شنوایی و بینایی سنجی، آزمایشات و خدمات توانبخشی به صورت رایگان دریافت می‌کنند.