نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:

ولایت‌مداری از مهمترین شاخصه‌های انتخاب رئیس جمهور اصلح است

قزوین - نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه ولایت‌مداری از مهمترین شاخصه‌های انتخاب رئیس جمهور اصلح است، گفت: امیدواریم با بصیرت مردم فهیم ، رئیس جمهوری انتخاب شود که راه پر افتخار شهید آیت الله رئیسی را ادامه دهد.

به گزارش تجارت جنوب آنلابن از قزوین، آیت‌الله حسین مظفری روز پنجشنبه در نشست بصیرتی با موضوع انتخاب چهاردهم، ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر اظهار داشت: اسلام بر ۵ پایه و ستون اساسی استوار است، نماز ستون اول است، در دین مبین اسلام برای نماز اهمیت ویژه ای قائل شده است، قرآن کریم یکی از وظایف اصلی و اساسی مسئولان جامعه اسلامی را برپا کردن نماز می دانند، نماز، نماد ارتباط با خدا ی متعال است، لذا مسئولان جامعه اسلامی یکی از مهمترین وظایفی را که لازم است، بدانند این است که ارتباط مردم را با خدای متعال در جهت ترویج معنویت تقویت کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: لازم است در جهت ارتقاء معنویت و برپایی احکام دین تلاش کنید.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در ایام تبلیغات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستیم یکی از مواردی که لازم است در این انتخاب دقت داشته باشیم، این است رئیس جمهور طراز موظف است در تقویت جایگاه اسلامی، تلاش کند.

مظفری ادامه داد: دومین ستون دین، روزه است، روزه قبل از نماز، نماد پیشگیری از هوای نفس است، لازم است شما فرهنگیان به تدریج به دانش آموزان انتقال دهید.در جامعه هم همین طور است اگر هوای نفس حاکم باشد، دین در جامعه کم رنگ می شود.

وی افزود: زکات ستون سوم است، زکات بارها و بارها در کنار نماز آمده است هر نعمتی که خدا به ما داده از جمله زیبایی، مقام، علم زکات دارد، زکات مقام هم خدمت به مردم است خدمت به مردم یک ارزش والای دینی است. یکی از ویژگی های آیت الله شهید دکتر ابراهیم رئیسی روحیه خدمتگزاری ایشان است، در مسیر خدمت به مردم خستگی نمی شناخت، انسان متدین، خدمت به مردم را جزو دین می داند، فردی را در انتخابات پیش رو لازم است برگزید که مثل شهید رئیسی عزیز، این راه پر افتخار را ادامه دهد.

مظفری تصریح کرد: حج چهارمین ستون دین است، فلسفه حج اگر شناخته شود، در تربیت اسلام و جامعه اسلامی، حج معجزه می کند.

وی خاطر نشان کرد: ستون پنجم ولایت محمد و آل محمد است، خدای متعال آیات و روایاتی را از طریق معصومین در این خصوص برای ما فرستاده و فقط به این اکتفا نکرده افرادی را در میان ما قرار داده که این ها می توانند اسوه و الگوباشند و ما بتوانیم به آن ها اقتدا نماییم.انسان دین دار باید این اسوه ها را بشناسد و عملا به آن ها اقتدا نماید، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجربه کردیم یک رهبر الهی اگر در جامعه باشد بسیار می توانند در پیشرفت مادی و معنوی جامعه موثر باشند.

مظفری ادامه داد: یکی از مهمترین ویژگی های آیت الله دکتر رئیسی عزیز، ولایت پذیری ایشان بود، خیلی مهم است که رئیس جمهور خود را سرباز ولایت بداند، ما الان در زمانی هستیم نه تنها کشور ما ایران بلکه در جهان باید آماده پذیرفتن ولایت مطلقه فقیه باشند و علاوه بر تمرین ولایت پذیری، باید در عمل هم نشان دهیم.

وی افزود: مهم‌ترین ویژگی آیت‌الله رئیسی تبعیت محض از ولایت بود که هیچ گاه در برابر رهبری نظر خود را بیان نکرد و در همه امور چشمش به کلام و نگاه رهبری بود. ما در حال حاضر رئیس جمهور ولایی مثل شهید رئیسی عزیز می خواهیم که، مثل یک سرباز توصیه ها ی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را بشنود و به دنبال اجرا و تحقق آن باشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در خاتمه تاکید کرد : ولایت مداری با الگوبرداری از زندگانی حضرت زهرا(س)، محقق می شود.

Print Friendly, PDF & Email