مدیر عامل شرکت کشتی سازی سپهر دریا جنوب خبر داد؛

آغاز عملیات اجرایی شناور ماژ تانکر/ اشتغال‌زایی برای یکصدنفر با به آب اندازی شناور «میکائیل دریا» +فیلم

هرمزگان - مدیر عامل شرکت کشتی سازی سپهر دریا جنوب در حاشیه مراسم به آب اندازی شناور «میکائیل دریا» گفت: علاوه‌بر به آب اندازی شناور «میکائیل دریا»، عملیات اجرایی یک شناور ماژ تانکر نیز به کارفرمایی سازمان بنادر در این مجموعه آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار تجارت جنوب آنلاین از هرمزگان، کامبیز عرب با اشاره به به آب اندازی شناور «میکائل دریا» گفت: طول این شناور ۶۸*۵/۱۴ متر و ارتفاع آن نیز ۲/۳ متر است، همچنین میزان اشتغالزایی این شناور یکصد نفر خواهد بود.

عرب با اشاره به اینکه شرکت سپهر دریا جنوب به عنوان کشتی سازی دارای حوض خشک جهت داکینگ و ساخت انواع شناور در سال ۱۳۸۲ تأسیس شد، ادامه داد: شناور میکائیل دریا با اعتبار ۸۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی در شرکت کشتی سازی سپهر دریا جنوب ساخته شده است.

وی ادامه داد: امروز عملیات اجرایی یک شناور ماژ تانکر نیز به کارفرمایی سازمان بنادردر این مجموعه آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت کشتی سازی سپهر دریا جنوب با اشاره به اینکه این شرکت با تکیه بر تجارب حاصله طی سال های ۱۳۷۲ لغایت ۱۳۸۲ در تعمیر و نگهداری – راهبری و تعمیرات دوره ای انواع شناورهای ماهیگیری یدکش برج و لندینگ کرافت با نام کارگاهی سپهر شروع به کار کرد، عنوان کرد: تولیدات این کارخانه از ابتدا تحت استانداردهای بین المللی IACS بوده و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ از موسسه رده بندی BV را در سال ۲۰۰۶ اخذ کرده است.

وی اضافه کرد: اهم فعالیت‌های این شرکت در سال ۱۳۸۲ لغایت ۱۳۹۹ تولید ۵ فروند لندینگ کرافت ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ تن و یک فروند بارج ۲۰۰۰ تن و ۳ فروند قایق طنابگیر و تعمیرات دوره‌ای و تغییر کاربری و تنوع ده‌ها شناور دیگر این شرکت هم اکنون با بیش از بیش یکصد نفر پرسنل از معدود شرکت‌های فعال و مجهز به داک خشک در صنعت ساخت کشتی در بخش خصوصی در ایران است.

Print Friendly, PDF & Email