خرید ۱۵۸هزار تن گندم از کشاورزان استان قزوین

قزوین- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: از ابتدای فصل خرید تاکنون بیش از 158 هزارتن گندم از کشاورزان این استان خریداری شده است.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از قزوین، علی راه انجام با اعلام این خبر افزود: آمار خرید تضمینی گندم در استان قزوین از مرز۱۵۸ هزارتن عبور کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته تا همین مدت ۱۳۵ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده بود، ادامه داد: پیش بینی می‌شود تا پایان زمان برداشت گندم در استان قزوین ۲۰۰ هزار محصول به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود.

راه انجام بر خرید کیفی محصول گندم در استان تاکید کرد و گفت: امسال در امر خرید محصول گندم به ۲۱ مرکز خرید بخش خصوصی و تعاونی در سطح استان تاکید کردیم که گندم با کیفیت خریداری کرده و در اختیار کارخانجات قرار دهند.

گفتنی است، در سال زراعی جاری ۴۷ هزار و ۱۹۴ هکتار گندم آبی و ۱۱۱ هزار و ۶۷۳ هکتار گندم دیم در استان قزوین کشت شده که بیشترین سطح زیر کشت گندم آبی مربوط به شهرستان آبیک با ۱۴ هزار و ۸۵۰ هکتار و گندم دیم در شهرستان آوج با ۴۸ هزار و ۶۱۰ هکتار است.

Print Friendly, PDF & Email