در گفتگو با تجارت جنوب آنلاین:

همایش معرفی مدرسه انرژی اتمی در بندرعباس برگزار شد +فیلم

هرمزگان - مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، از برگزاری همایش معرفی اولین مدرسه انرژی اتمی در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرنگار تجارت جنوب آنلاین از هرمزگان، محمد قویدل در این همایش با حضور مدیران مدرسه انرژی اتمی تهران و نمایندگان سازمان انرژی اتمی کشور برگزار شد از پیگیری‌ها و توافقات صورت‌گرفته جهت احداث این مدرسه خبر داد.

وی تأکید کرد که با توجه به احداث نیروگاه اتمی در شهرستان سیریک، نیاز به تربیت نیروی انسانی متخصص احساس می‌شود و این مدرسه به تربیت دانش‌آموزان در رشته‌های مرتبط با علوم ریاضی، فیزیک و تجربی خواهد پرداخت.

قویدل افزود: مراحل ثبت‌نام دانش‌آموزان از طریق سایت سازمان انرژی اتمی اطلاع‌رسانی خواهد شد و پیش‌بینی شده که از اول مهرماه، دانش‌آموزان در این مدرسه حضور یابند.

وی همچنین اعلام کرد: ظرفیت این مدرسه برای دوره‌های اول و دوم متوسطه حداقل صد نفر خواهد بود و امکان افزایش ظرفیت نیز وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اشاره کرد: فضای آموزشی این مدرسه در مراحل پایانی تکمیل قرار دارد و امیدواریم که از ابتدای سال تحصیلی جدید، دانش‌آموزان بتوانند از این امکانات بهره‌مند شوند.

قویدل ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی این مدرسه، دانش‌آموزان با مسائل پژوهشی و آموزشی مرتبط با صنایع انرژی اتمی آشنا شده و از آن بهره‌مند شوند.

گفتنی اسـت، این واحد آموزشی اولین مدرسه انرژی اتمی در استان هرمزگان است و پیش از این، چنین مدارسی تنها در چهار یا پنج استان دیگر کشور وجود داشته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email