۱۰۶ روستای استان قزوین در دولت سیزدهم از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند

قزوین- مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از بهره مندی 106 روستای استان از نعمت گاز طبیعی طی ۱۰۰۰ روز خدمت شهید جمهور در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از قزوین، علی حجتی‌پور با تشریح عملکرد شرکت گاز استان قزوین در دولت سیزدهم افزود: هم‌اکنون عملیات گازرسانی به ۶۲ روستا در دست اجراست و پروژه گازرسانی به ۷ روستای استان نیز در مرحله مطالعاتی قرار دارد.

وی ادامه داد: تا پیش از دولت سیزدهم ۵۵۹ روستای استان قزوین از گاز طبیعی بهره‌مند بود که با گازرسانی به ۱۰۶ روستای مذکور تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز به ۶۶۵ روستا رسیده و در حال حاضر درصد بهره‌مندی خانوار شهری از گاز طبیعی ۱۰۰ درصد و خانوار روستایی استان بیش از ۹۴ درصد است.

حجتی پور همچنین از اجرای هزار و ۱۰۴ کیلومتر شبکه‌گذاری گاز در استان قزوین طی دوران سه‌ساله دولت سیزدهم خبر داد و گفت: از این مقدار ۴۶۰ کیلومتر شبکه‌گذاری در سال گذشته انجام شده که حدود دوبرابر سنوات قبل از دولت سیزدهم است و توانست سطح شبکه‌گذاری استان را به ۸ هزار و ۳۷۴ کیلومتر برساند.

حجتی‌پور  اضافه کرد: با فعالیت‌های شرکت گاز استان قزوین در دولت سیزدهم تعداد ۴۷ هزار و ۷۱۳ مورد اشتراک‌پذیری در سطح استان صورت‌گرفته که حدود ۱۷ هزار مورد از آنها مربوط به سال ۱۴۰۲ است و در حال حاضر تعداد مشترکین گاز طبیعی در کل استان به بیش از ۴۹۳ هزار مشترک می‌رسد.

وی بیان کرد: طبق مصوبه ابلاغی ریاست دولت سیزدهم در سه سال اخیر برای لوله‌کشی رایگان گاز منزل حدود ۷۲۷ مددجو با صرف حدود ۴ میلیارد و ۳۶۲ میلیون تومان اقدام شده و از آغاز به کار دولت سیزدهم بیش از ۱ هزار و ۱۵۰ مورد اشتراک‌پذیری رایگان برای مددجویان نهادهای حمایتی صورت گرفته که تعداد مددجویان خدمت گرفته از مجموعه را به بیش از ۶ هزار ۹۰۰ نفر می‌رساند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تأکید کرد: از آغاز به کار دولت سیزدهم تعداد ۹۰۴ واحد صنعتی استان گازدارشده که ۲۰۶ مورد از آنها مربوط به سال ۱۴۰۲ است و شمار مشترکین صنعتی استان را به ۴۰۳۰ می‌رساند.

حجتی‌پور  اضافه کرد: در دولت سیزدهم تعداد هزار و ۱۵۹ واحد موتورخانه با ۲۰۷ میلیارد ریال اعتبار در راستای پیشگیری از هدررفت گاز بهینه‌سازی شده که یکی از دستاوردهای مهم دولت در حوزه مصرف بهینه انرژی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین عملیات گازرسانی به شهرک نودهک، شهرک عظیمیه، شهرک صنعتی کوهین و اجرای خطوط تقویتی ۲۰ اینچ البرز و قزوین به ترتیب با ۶۷، بیش از ۹۵، بیش از ۲۳۵ و بیش از ۳۲۰ میلیارد ریال اعتبار را از مهم‌ترین اقدامات شرکت گاز استان قزوین در دولت سیزدهم برشمرد.

این مسئول همچنین پروژه‌های طراحی و ساخت دستگاه عیب‌یاب پوشش pcmx، طراحی و ساخت کنتور بر پایه نوسانگر سیالی، پروژه تجاری‌سازی نشت‌یابی با پهپاد، پروژه مطالعه و بررسی تکنولوژی نوین صنعت گاز، تجاری‌سازی دو محصول فیلتر ترکیبی المنتی – سیکلونی و دستگاه تشخیص محل گرفتگی لوله و بررسی و مطالعه تکنولوژی‌های نوین صنعت گاز را از جمله پروژه‌های پژوهشی صورت گرفته توسط شرکت گاز استان در سال گذشته برشمرد.

وی  خاطرنشان کرد: ۳ پروژه پژوهشی سنتز پوشش شفاف عایق – شبیه‌سازی کنتور بر پایه نوسانگر سیالی و یک مورد پایان‌نامه دکتری سنتز ترکیبات آلی از ضایعات پلاستیکی نیز در سال گذشته با نتایج عالی خاتمه یافت و نتایج آن هم‌اکنون مورد استفاده کارشناسان قرار دارد.

 

Print Friendly, PDF & Email