لنزهای چشمی وارداتی با قیمت دولتی در مراکز درمانی استان قزوین عرضه می‌شود

قزوین- رییس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت:با هدف ارتقای خدمت رسانی به بیماران، شفافیت در زنجیره توزیع و جلوگیری از احتکار و قاچاق، لنزهای چشمی وارداتی، با قیمت دولتی، در مراکز درمانی استان قزوین عرضه می شود.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از قزوین، طاهره دینکانی با اعلام این خبر، گفت: با توجه به مشکلات به وجود آمده در تامین لنز داخل چشمی (آفاکیای محفظه خلفی) و گران فروشی های رصد شده این محصول؛ با هدف ارتقای خدمت رسانی به بیماران، شفافیت زنجیره توزیع و جلوگیری از احتکار و قاچاق این کالا و همچنین دسترسی عادلانه تمام بیماران به لنزهای داخل چشمی، اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، برای هر مرکز درمانی و بر اساس مصرف ماهانه اش، حواله لنزهای داخل چشمی صادر می کند.

وی اظهار کرد: مصرف لنز هر مرکز درمانی بر اساس اصالت سنجی های انجام شده در سامانه «تی تک»، پرونده های ثبت شده در سامانه «سپاس» و تایید فاکتورهای خرید، در سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی، راستی آزمایی می شود؛ سپس، سهمیه جدید به مراکز تخصیص داده می شود.

به گفته رییس اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مراکز درمانی موظف هستند که علاوه بر ثبت دقیق اطلاعات در سامانه های ذکر شده، نسبت به تامین سهمیه لنزهای مورد نیاز خود، فقط بر اساس حواله تخصیصی و با قیمت درج شده در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو اقدام کنند.

 دینکانی تأکید کرد: قیمت خرید لنزها، قیمت فروش آن به بیمار و رعایت زنجیره قانونی خرید لنز، در بازرسی های کارشناسان تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین از مراکز درمانی، تحت نظارت و بازرسی است و با تخلف های احتمالی برخورد قانونی می شود. 

Print Friendly, PDF & Email