وزیر کشور:

زوار اربعین در کمترین زمان از طریق مرزها به کربلا خواهند رفت

کرمانشاه - وزیر کشور با اشاره به هماهنگی طرفین ایرانی و عراقی برای تسهیل در ورود و خروج زائران اربعین، گفت: بسترهای لازم از طریق ارتباطات الکترونیکی برای افزایش سرعت در ارائه خدمات گذرنامه‌ای در مرزهای اربعینی کشور فراهم شده و از این رو سرعت شناسایی و صدور مجوز ورود و خروج زوار اربعین کاهش می‌یابد و زائران در کمترین زمان عازم کربلای معلی خواهند شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از کرمانشاه، «احمد وحیدی» روز پنجشنبه در دیدار با عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق در پایانه مرز خسروی قصرشیرین افزود: امروز بر اساس قرار قبلی گذشته یک برنامه مشترک با وزیر کشور عراق برای بازدید از مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شلمچه داریم تا مشکلات مرزها را شناسایی و رفع کنیم.

وی افزود: چندین موضوع در زمینه مرز خسروی با طرف عراقی مورد بحث قرار گرفت. از جمله برای حمل و نقل زائرین اتوبوس‌های ایرانی در ابتدای مسیر وجود دارند تا زائران را به پایانه مسافربری برسانند و به سیستم حمل و نقل عراق کمک کنند.

وزیر کشور مرزهای قابل تردد برای مراسم اربعین امسال را اعلام کرد و گفت: مرزهای خسروی، شلمچه، چذابه، مهران، باشماق و تمرچین آماده خدمت رسانی به زائران اربعین هستند و مرز سومار برای حمل و نقل مواکب آمده شده اند.

احمدی با اشاره به عبور چهار میلیون زائر از مرزهای ایران در سال گذشته گفت: از این تعداد حدود ۵۰۰ هزار نفر مرز خسروی را برای سفر خود انتخاب کردند. زیرساخت‌های این مرز نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.

وی در پایان گفت: با توجه به گرمای هوا پیش‌بینی خاصی برای تعداد زائران نداریم.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق و احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز پنجشنبه وارد مرز خسروی شدند.

بازدید از مرزهای مشترک اربعینی، بازدید از زیرساخت های مرز خسروی و حضور در نشست مشترک وزرای کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق در خسروی به منظور بررسی تسهیل در تردد زوار اربعین حسینی از برنامه های وزرای کشور ایران و عراق است.

با نزدیک شدن به ایام اربعین ۱۴۰۳ حضور مسوولان ارشد کشور در مرز خسروی برای ارزیابی و بررسی میدانی امکانات مورد نیاز بیشتر شده و شاهد نشست‌های مشترک مقامات کشورمان با طرف‌های عراقی برای آخرین هماهنگی‌ها هستیم.

مرز رسمی خسروی در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه امسال هم یکی از گذرگاه های رسمی برای عبور زائران اربعین است و پیش بینی می شود امسال تعداد زائرانی که زائر از این مرز عازم عراق شوند ۲ برابر آمار پارسال باشد.

اربعین سال گذشته بیش از یک میلیون نفر زائر از مرز خسروی تردد کردند.

Print Friendly, PDF & Email