مقام روس:

به استقرار موشک‌های دوربرد آمریکا در آلمان پاسخ نظامی خواهیم داد

معان وزیر خارجه روسیه بر پاسخ قاطع کشورش به استقرار موشک‌های دوربرد آمریکا در آلمان تاکید کرد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که تصمیم واشنگتن و برلین برای استقرار موشک‌های دوربرد در آلمان با هدف آسیب رساندن به امنیت روسیه است.

ریابکوف در پاسخ به این پرسش که آیا تصمیم برای استقرار موشک‌های آمریکایی می‌تواند تجربه جنگ سرد را تکرار کند، گفت: «برای من دشوار است که قضاوت کنم که ناتو، ایالات متحده و آلمان به عنوان طرف‌های توافق استقرار سلاح‌ها در آلمان روی چه چیزی حساب می‌کنند و به دنبال انجام چه کاری هستند. به گمان من بعید است که آنها  معتقد به امکان تکرار چنین تجربه ای باشند، وضعیت به شدت تغییر کرده است».

وی افزود: «این اقدامات قبل از هر چیز با هدف آسیب رساندن به امنیت کشور ما انجام می شود، علاوه بر این شانس برخی مذاکرات آینده درباره کنترل تسلیحات می تواند افزایش یابد یا به طور کامل به پایان می رسد».

ریابکوف تاکید کرد که تصمیم برای استقرار موشک‌های دوربرد فقط یک عامل در مسیر تشدید تنش و یکی از عناصر ارعاب است که امروز تقریبا عنصر اصلی در خط ناتو و ایالات متحده علیه روسیه است.

 وی توضیح داد: «ماهیت پاسخگویی ما با آرامش و به طور کاملا حرفه ای مشخص می شود و ارتش قطعا این پیام را مد نظر قرار داده است و البته سیستم های خاصی را که مورد بحث قرار می گیرد، تحلیل خواهیم کرد».

Print Friendly, PDF & Email