شرکت گاز هرمزگان آماده هر نوع همکاری برای ایجاد شرایط انتقال گاز به منطقه ویژه پارسیان است

مدیرعامل شرکت گاز هرمزگان گفت: با توجه به نقش منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان در رونق اقتصادی غرب هرمزگان شرکت گاز آمادگی کامل برای فراهم کردن شبکه انتقال گاز به منطقه ویژه پارسیان را دارد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فواد حمزوی در دیدار با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بیان داشت: همجواری پارسیان با منطقه گازی پارس جنوبی و عسلویه شرایط مناسبی را برای حوزه نفت و پتروشیمی ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: شرکت گاز استان این آمادگی را دارد تا با معرفی پیمانکاران قوی در کمترین زمان ممکن شرایط انتقال گاز به این منطقه ویژه را فراهم کند.

در سال ۹۹ کلنگ احداث سه پالایشگاه نفتی و پتروشیمی به زمین زده خواهد شد

در ادامه این دیدار مسعود پاکزاد نیز عنوان کرد: در سال ۹۹ امیدواریم بتوانیم کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث ۳ پالایشگاه نفتی و مجتمع پتروشیمی را به زمین بزنیم. با آغاز فرآیند احداث این مجتمع های بزرگ و کوچک شاهد آینده ای روشن برای غرب هرمزگان خواهیم بود.

وی افزود: ایجاد زیرساخت های عمرانی در منطقه ویژه اولویت سال ۹۹ است. ایجاد ایستگاه گاز در منطقه ویژه اولویت مهمی است که با اتمام این پروژه شاهد تمایل بیشتر در روند سرمایه گذاری احداث مجتمع های پتروشیمی خواهیم بود.