۳۶۶ هکتار زمین ملی منابع طبیعی در هرمزگان رفع تصرف شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان از پیشگیری و رفع تصرف ۳۶۶ هکتار زمین ملی منابع طبیعی در این استان در ۵ ماهه اول امسال خبر داد. امید ذاکری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد از این میزان در قالب پیشگیری از تصرف زمین ملی و منابع […]

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان از پیشگیری و رفع تصرف ۳۶۶ هکتار زمین ملی منابع طبیعی در این استان در ۵ ماهه اول امسال خبر داد.

امید ذاکری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد از این میزان در قالب پیشگیری از تصرف زمین ملی و منابع طبیعی به استناد تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی قبل از وقوع تخریب و تصرف در همان مراحل اولیه انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد: پیشگیری و رفع تصرف از این میزان زمین ملی با تلاش یگان حفاظت از منابع طبیعی و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و همچنین با مشارکت مرتعداران، همیاران طبیعت و محافظان افتخاری و همچنین گزارش های مستقیم مردمی انجام شده است.
مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان تصریح کرد: از مهمترین رویکردهای یگان حفاظت از منابع طبیعی استان در جهت کاهش تصرف زمین های ملی، رویکرد پیشگیرانه است.
ذاکری خاطرنشان کرد: با شناسایی مناطق حساس و اولویت بندی ، یگان حفاظت در شهرستان ها اقدام به گشت زنی و مراقبت های منظم و دوره ای در مناطق مختلف می کند.
وی تاکید کرد: منابع طبیعی هرمزگان هرگونه تخریب و تصرف ملی را از طریق کارشناسان خود پیگیری و با این موارد از طریق مجاری قانونی به صورت جدی برخورد می کند.
وی بیان داشت: اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان های هرمزگان به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته حتی روزهای تعطیل آماده دریافت هرگونه اخبار در مورد تخریب، تصرف و آتش سوزی از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ می باشند.
از مساحت ۷ میلیون و۲۰۰ هزار هکتاری استان هرمزگان ، ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار جزو عرصه های منابع طبیعی است که یک میلیون و ۸۰ هزار هکتار آن جنگل ، ۴ میلیون و ۹۳هزار هکتار مرتع و یک میلیون و ۵۶۵ هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می دهد.