راهی جز وفاق دینی برای نجات از بحران ها نداریم

امام جمعه اهل سنت قشم عنوان کرد: در شرایط بحرانی جهان امروز و آسیب‌های فرهنگی اخلاقی موجود که شیعه و سنی نمی‌شناسد، راهی جز وفاق دینی حول یک محور برای نجات از بحران‌ها نداریم.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب انلاین، ظهر امروز حجت‌الاسلام «غلامرضا حاجبی» رسما به عنوان امام جمعه جدید شهرستان قشم معرفی شد.

شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم در این آیین که در محل مصلی امام علی(ع) قشم برگزار شد، اظهار کرد: جا دارد تقدیر داشته باشیم از خدمات دکتر تارم امام جمعه سابق قشم که محور وحدت و شخصیتی وارسته بودند که وفاق و همدلی جزیره را استحکام بخشید تقدیر کنیم.

وی افزود: کسانی که دارای سرنوشت مشترک هستند باید برای رستگاری تشریک مساعی داشته باشند و اهمیت این موضوع برای جامعه اسلامی دوچندان است.

امام جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: در شرایط بحرانی جهان امروز و آسیب‌های فرهنگی اخلاقی موجود که شیعه و سنی نمی‌شناسد، راهی جز وفاق دینی حول یک محور برای نجات از بحران‌ها نداریم.

خطیبی ادامه داد: تعطیلی نمازهای جمعه در برخی مناطق، موجب بروز آسیب در جامعه شده و مردم نیازمند اقامه این فریضه هستند.

وی گفت: اهمیت نمازجمعه بسیار گرانسنگ است و باید در این روز تذکر داده شود و جامعه برای قیامت آماده شوند.

امام جمعه اهل سنت قشم خاطرنشان کرد: با حضور مسوولان جدید همچون مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم شاهد درخشش خدمات در عرصه‌های مختلف هستیم.

به گزارش فارس، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و هیأت همراه، خانواده‌های معظم شهدا، جمعی از علما و روحانیون شیعه و اهل سنت، مسوولان شهرستانی و استانی و اعضای ستاد نمازجمعه قشم از جمله حاضران در این آیین بودند.

طی این آیین حجت‌الاسلام «غلامرضا حاجبی» به عنوان امام جمعه جدید شهرستان قشم معرفی شد.

پیش از این حجت‌الاسلام «میثم تارم» قریب به سه سال امامت جمعه این شهرستان را بر عهده داشت که پس از آن به عنوان امام جمعه شهرستان جیرفت منصوب و معارفه شد.

Print Friendly, PDF & Email