۴۷ پروژه آب و فاضلاب هرمزگان در هفته دولت آماده بهره برداری است

بندرعباس -مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از آمادگی ۴۷ پروژه برای بهره برداری از طرح های توسعه ای آبرسانی به ۱۰۷ روستا و دو شهر هرمزگان و یک پروژه بخش فاضلاب همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه، آبفا از ابتدای امسال بصورت ویژه برای تکمیل پروژه های آبرسانی سرمایه گذاری کرده است، تصریح کرد: این برنامه ریزی نتایج قابل قبولی نیز در پی داشته و باعث شده تا در آستانه آخرین ماه تابستان؛ مشترکین شهرها و روستاهای بهره مند از طرح های توسعه ای با تنش آبی کمتری مواجه شوند.

وی تصریح کرد: طرح توسعه ای آبفا در تابستان بدون وقفه در جریان است و در هفته دولت امکان بهره برداری از ۴۶ پروژه با بهره مندی ۱۰۷ روستا و دو شهر را داریم.

مدیرعامل آبفا در عین حال تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع آبرسانی و تاکید استاندار هرمزگان به دلیل حمایت های ویژه رئیس جمهور از پروژه های آبرسانی، تعدادی از این پروژه ها در نیمه دوم سال و در سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به هرمزگان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

حمزه پور، اعتبار هزینه شده برای تکمیل ۴۷ پروژه آب و فاضلاب را ۱۶ هزار و ۲۱۳ میلیارد ریال عنوان کرد.

به گفته وی، جمعیتی بالغ بر ۲۸۱ هزار نفر در شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه، میناب، جاسک، رودان، حاجی آباد، بستک، خمیر، پارسیان، بشاگرد، قشم و سیریک از اجرای این پروژه ها بهره مند خواهند شد.