اهمیت اجرای پروژه‌های پیشگیرانه و آمادگی در جهت کاهش خسارات سیل

بندرعباس - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اولویت اجرای سامانه های هشدار سریع سیل تاکید کرد و افزود: اطلاع رسانی درست و به موقع هشدارهای هواشناسی دارای اهمیت ویژه ای در کاهش خسارات وارده است.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی زندیه وکیلی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، فرآیند بازسازی درمناطق خسارت دیده ناشی از سیل و زلزله استان را مهم برشمرد و گفت: بنیاد مسکن استان نسبت به ارائه گزارش میزان سکونت در مناطق تحت تاثیر زلزله و سیل در شهرها و روستاهای آسیب دیده اقدام کند.

وی به اهمیت برگزاری مستمر جلسات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستانها نیز تاکید کرد.

زندیه وکیلی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت منابع اعتباری جهت لایروبی رودخانه ها خواستار انجام پروژه ها متناسب با اعتبار ابلاغی و همچنین استفاده از منابع محلی، اعتبارات داخلی و سایر ردیف های مندرج در قانون بودجه جهت بهره برداری و اتمام پروژه ها شد.

وی اضافه کرد: برگزاری مانور، بروزرسانی تجهیزات ارتباطی و ماشین آلات نیز ازجمله برنامه های موثر در مرحله آمادگی چرخه مدیریت بحران می باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با توجه به اهمیت جلسات ستاد استان، بر حضور مدیران و یا معاونان جانشین که قبلاً بصورت رسمی و کتباً اعلام شده، تاکید کرد.