راه اندازی مدارس تولید و مهارت در هرمزگان

بندرعباس - تفاهمنامه راه اندازی مدارس تولید و مهارت در مدارس هرمزگان با حضور مدیران کل ستاد اجرایی و آموزش و پرورش به امضا رسید.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، منوچهر دانشمند، اظهار داشت: به دنبال فعالیت های بنیاد احسان در راستای عدالت آموزشی در هرمزگان مدارس تولید و مهارت در استان افتتاح می شوند.

منوچهر دانشمند افزود: این مدارس با هدف ارتقا سطح مهارت آموزی میان دانش آموزان، تلاش جهت مردمی سازی اقتصاد در آموزش و پرورش و خودکفایی اقتصادی مدرسه و همچنین ایجاد فضای درآمدزایی مبتنی بر تولید برای دانش آموزان کم برخوردار راه اندازی می شوند.

مدیرکل ستاد اجرایی هرمزگان گفت: سه مدرسه تولید و مهارت در هرمزگان در بخش های مختلف قالی بافی، مدرسه هوشمند کشاورزی و مدرسه گردشگری و خانه سفال در بخش جغین، بخش برنطین در شهرستان رودان و جزیره هرمز تا پایان مهر ماه به بهره برداری می رسند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز گفت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در جهت مدارس فناور و خودکفا پیشرو بوده و در بخش های مختلف مدرسه سازی و تعلیم و تربیت کارنامه درخشانی دارد.

قویدل افزود: هرمزگان بیش از ۵۰ درصد از دانش آموزان مقطع متوسطه خود را در هنرستان ها و بخش های مهارت آموزی دارد و با توجه به لزوم تکمیل زیرساخت های لازم باید به این بخش نگاه ویژه ای داشته باشیم.

گفتنی است این تفاهمنامه با حضور مدیران کل ستاد اجرایی و آموزش و پرورش و همچنین معاونین مربوطه هر دو دستگاه امضا و به مدت سه سال منعقد گردید.

Print Friendly, PDF & Email