تجلیل دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد کشور از سرمایه گذار و صادرکننده برتر و نمونه منطقه آزاد قشم

قشم - با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد کشور از دو مجموعه انرژی گستر قشم و پارس بهین پالایش قشم به عنوان سرمایه گذار و صادرکننده برتر و نمونه منطقه آزاد قشم تجلیل شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت اله عبدالملکی در همایش تجلیل از صادرکنندگان و سرمایه‌گذاران برتر مناطق آزاد، گفت: مناطق آزاد و ویژه در تامین منابع ارزی کشور سربلند هستند بطوریکه در سال گذشته  ۱۸ میلیارد دلار این مناطق برای ایران ارز آوری داشتند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری و صادرات ۲ مورد اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی هستند. دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور افزود: ریشه تولید سرمایه گذاری است و مناطق آزاد ذاتا به نحوی ایجاده شده اند که محلی برای تجمیع سرمایه هستند.

به گفته عبدالملکی؛ فرصت های سرمایه گذاری مناطق آزاد در کشورهای همسایه مغفول مانده و برای حضور در رسانه های این کشورها برنامه ریزی کرده ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد:  چرخ سرمایه گذاری در مناطق آزاد با سرعت بیشتر در حال چرخیدن است و در ماه های آینده رکوردهای حیرت انگیز در این مناطق خواهیم داشت.

براساس این گزارش در پایان این مراسم، در این آئین از ۱۴ نفر از صادرکننده و سرمایه گذار برتر مناطق آزاد کشور تجلیل به عمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email