با حکم قضایی؛

کشتارگاه سنتی دام هندیجان پلمب شد

خوزستان - رئیس اداره دامپزشکی هندیجان از پلمب کشتارگاه سنتی دام این شهرستان با حکم قضایی خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از خوزستان، محمد نریمیسا گفت: با توجه به اخطاریه‌ها و مکاتبات صورت گرفته در خصوص رفع نواقص ساختاری و بهداشتی کشتارگاه سنتی دام و همچنین چندین مصوبه جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان، متاسفانه اقدام موثری در رفع نواقص توسط شهرداری صورت نگرفت، لذا با توجه به اهمیت بهداشتی کشتارگاه و تامین سلامت شهروندان از فعالیت آن تا رفع نواقص جلوگیری بعمل آورده و با حکم قضایی و همکاری مرکز بهداشت شهرستان پلمپ شد.

وی افزود: درخواست این حکم پلمب بر اساس ماده ۶۸۸ قانون تعزیرات که مصداق بارز تهدید علیه بهداشت عمومی و مضر سلامت می‌باشد از سوی اداره دامپزشکی شهرستان هندیجان به دادستان شهرستان ارسال شد.

نریمیسا با توجه به سنتی بودن کشتارگاه دام، ادامه داد: باید مسائل بهداشتی بصورت جدی مد نظر باشد در غیر اینصورت به عنوان تهدیدی برای جان افراد و بهداشت عمومی است که می‌تواند باعث ایجاد مخاطرات بهداشتی با آسیب‌های غیر قابل جبرانی را ایجاد کنید.

رئیس اداره دامپزشکی هندیجان با بیان اینکه خط قرمز دامپزشکی بهداشت و سلامت شهروندان است و در این خصوص با  تهدید کنندگان حوزه سلامت عمومی جامعه به هیچ وجه مماشاتی صورت نمی‌پذیرد، تاکید کرد: وظیفه نظارت بهداشتی بر کشتار دام به عهده دامپزشکی است و با هرگونه کشتار غیرمجازی که در سطح شهرستان انجام می‌شود حتماً برخورد قضائی خواهیم داشت.

Print Friendly, PDF & Email