دادستان عمومی انقلاب اسلامی استان قزوین :

اختلاف و درگیری که در منطقه طارم رخ داده بود حل و فصل شد

قزوین-دادستان عمومی انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: یک مورد یک اختلاف و درگیری اندک در طارم صورت گرفته بود که با دخالت همکاران در حوزه امنیت، حل و فصل شد و خوشبختانه دیگر در این منطقه مشکل خاصی نداریم.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از قزوین ، حسین رجبی روز جمعه در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات استان قزوین اظهار کرد: در خصوص انتخابات همیشه مردم ما پای صحنه بودند و در زمان های حساس نسبت به جمهوری اسلامی ایران ادای دین کرده‌اند و قطعاً در این روز نیز حماسه دیگری خلق خواهند کرد.

وی با بیان اینکه، مسیر اقتدار سیاسی از همین پای صندوق‌های رای عبور خواهد کرد؛ تصریح کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات نشان از دولتی قوی. و کارآمد است.‌

رجبی تصریح کرد: از صبح امروز در سطح استان هیچگونه پرونده تخلفاتی نداشتیم، البته چهار پرونده از روزهای پیشین در دست بررسی است.

وی ادامه داد: یک مورد یک اختلاف و درگیری اندک در طارم صورت گرفته بود که با دخالت همکاران در حوزه امنیت، حل و فصل شد و خوشبختانه دیگر در این منطقه مشکل خاصی نداریم.

این مسوول قضایی تاکید کرد: در خصوص فضای مجازی و حوزه رسانه باید گفت که دست‌اندرکاران ستاد انتخابات مداوا تاکید می‌کنند که عکس از برگه تعرفه رأی تخلف است، بنابراین از شهروندان تقاضا دارم  نسبت به اجرای قوانین توجه داشته باشم و به قانون احترام بگذارند.

وی افزود: مسئولانی که به صورت مستقیم در امر و اجرای انتخابات دخالت دارند؛ حق اعمال سلیقه شخصی در ساعات اداری را ندارند. افرادی که قصد داشتند در خصوص انتخابات فعالیت ستادی داشته باشند از محل کار خود مرخصی گرفتند و به فعالیت خود پرداختند.

رجبی اضافه کرد:  برخی افراد از دادستانی و معاونت دادستانی در فضای مجازی تذکر گرفتند. در دور پیش نیز تخطی برخی نهادها به صورت شفاهی اعلام شد اما چون به صورت مستند نبود، به هیچ وجه هیچ مدیری حق ندارد به افراد توصیه کند که به یک کاندید خاص رای بدهند و هر مدیری که نسبت به این تخلف بی‌توجه باشد حتماً توسط دادستانی برای او پرونده رسیدگی تشکیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که در صیانت و حفاظت صندوق‌ها ماموریت دارند باید تخلفات را به دادستانی معرفی کنند.

رجبی گفت: در خصوص شکایت ستادها از یکدیگر، شکواییه طرح و ثبت شده و همچنین در دست بررسی است.

دادستان قزوین افزود: خرید و فروش رأی در هر انتخاباتی اعم از ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس و شورای اسلامی شهر تخلف است و مجازاتی که برای آن در نظر گرفته شده است، بسیار سنگین است تا به این ساعت هیچگونه گزارشی از این باب به دادستانی ارائه نشده است.

Print Friendly, PDF & Email