کارگروه تخصصی شرایط اضطرار در صنایع غرب بندرعباس برگزار شد

بندرعباس - کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل، مدیریت شرایط اضطرار و HSE صنایع غرب بندرعباس با حضور مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در شرکت پالایش نفت بندرعباس برگزار شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهرداد حسن زاده در نشست این کارگروه اظهارداشت: کارگروه تخصصی شرایط اضطرار در صنایع غرب بندرعباس با هدف ایجاد هماهنگی، افزایش همکاری‌ها و تعاملات تشویل شده است و تا فرآیندها را در مواقع بروز حوادث احتمالی برای استفاده از ظرفیت‌ها، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی صنایع مختلف هموار کنند.

وی تاکید کرد: این امر می‌تواند صنایع غرب بندرعباس را به الگویی برای سایر نقاط کشور تبدیل کند‌. مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان عنوان‌کرد: برگزاری مانورها و رزمایش‌های درون سازمانی و بین دستگاهی موجب افزایش توان آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی قهری و انسان ساخت خواهد بود.

وی تاکید‌کرد: مقرر شد مانور بزرگی با مشارکت کلیه شرکت‌ها و صنایع مستقر در غرب بندرعباس با محوریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان برگزار شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ادامه داد: ایجاد ساختار سازمانی مناسب، ارائه آموزش های تخصصی ، اطلاع رسانی به موقع در حوادث ، توجه ویژه به هشداهای صادره هواشناسی نیز باید از دیگر مواردی است که باید مورد توجه دستگاه‌های مختلف باشد که در این کارگروه بدان تاکید شد.

حسن زاده خاطرنشان کرد: طی ۳ سال اخیر حوادث غیر مترقبه بزرگی مانند زلزله آبان ماه ۱۴۰۰، سیل دیماه ۱۴۰۰شرق استان و زلزله تابستان ۱۴۰۱ غرب هرمزگان استان را درگیر خود کرد که با هدایت و راهبری بسیار خوب استاندار هرمزگان و با مشارکت و همکاری بی نظیر مردم ، نیروهای نظامی و انتظامی ، گروه‌های جهادی ، دستگاه.های اجرایی، صنایع غرب بندرعباس، فعالین رسانه، در مواقع بحران پاسخ‌هایی به موفق و متناسب داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email