بهره برداری از آب شیرین کن زیارت سیریک

بندرعباس - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از پایان انتظار چندین سال مردم شهرستان سیریک برای تامین آب شرب پایدار، با وارد مدار شدن آب شیرین کن زیارت خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عبدالحمید حمزه پور افزود: شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در راستای سلسله اقدامات جهادی دولت سیزدهم برای پایداری آب شرب مناطق مختلف هرمزگان، به وعده خود در راه اندازی آب شیرین کن زیارت عمل کرد و این آب شیرین کن وارد مدار بهره برداری شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته با توجه ویژه دولت سیزدهم و حمایت های وزارت نیرو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استاندار هرمزگان، آب شرب بخش بمانی به پایداری لازم رسید، تصریح کرد: در آن مقطع نیز، وعده تکمیل آب شیرین کن زیارت از سوی شرکت آب و فاضلاب داده شد که خوشبختانه با تلاش های سرمایه گذاران این پروژه، عملیات احداث آب شیرین کن زیارت به پایان رسید.

مدیرعامل آبفا در تشریح حجم عملیات پروژه افزود: این آب شیرین کن در حال حاضر ارزشی بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان دارد که ظرفیت شیرین سازی سه هزار مترمکعب آب دریا در شبانه روز را داراست که نیاز آبی یک شهر و بالغ بر ۵۰ روستا را پوشش می‌دهد.

به گفته حمزه پور، تا پیش از این نیاز آبی مناطق یاد شده با جمعیتی بالغ بر ۲۹ هزار نفر از طریق خط انتقال روانگ تامین می‌شد که با این اتفاق، آب انتقالی از خط روانگ در دیگر مناطق شهرستان که دارای تنش است، مورد استفاده قرار می گیرد و باعث متاثر شدن کل شهرستان سیریک از راه اندازی این آب شیرین کن خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهرستان سیریک فاقد منابع آبى شیرین و قابل شرب سطحى و زیر زمینى است، افزود: با راه اندازى تأسیسات شیرین سازى زیارت و همچنین پروژه آبرسانى بخش بمانى که در هفته دولت سال گذشته تکمیل و به بهره بردارى رسید در طى دو سال از روى کار آمدن دولت مردمى سیزدهم بیش از ٧٠ درصد به ظرفیت تأمین آب پایدار این شهرستان اضافه شد.

مدیرعامل ابفا در پایان از مردم این شهرستان خواست به دلیل هزینه بسیار بالاى شیرین سازى آب دریا و همچنین هزینه‌هاى انتقال آب از مسافت‌هاى دور و خارج از شهرستان (دشت هاى راونگ و تلنگ میناب) توجه جدى به مصرف بهینه آب و پرهیز از مصارف غیر شرب و بهداشتى از این آب داشته باشند تا مجموعه آبفا نیز به عنوان خدمتگزار آنها، خدمات مطلوبی ارائه دهد.

Print Friendly, PDF & Email